Setkali jsme se v přítmí Etrafiky – zahlédl jsem ji koutkem oka, cvrnkla mne do nosu, prsty ji nestydatě ochmataly – a už je moje! Je to moje třetí dýmka a už druhá od Honzy Kloučka.

Trojúhelníkovitý billiard

Billiard s elegantně prohnutým náústkem a krásně žíhanou hlavičkou, která vyniká svým excentricky trojůhelníkovým tvarem. Hlavička je ručně (hand cut) opracovaná, a proto ne úplně dokonale symetrická. Na troubel „nasazena“ lehce mimo osu trojůhelníku hlavičky. Nejsem si jist, zda jsem to popsal úplně dokonale, ale z fotografií je to myslím dobře vidět.

Z boku má dýmka velmi elegantní profil, který je na obou bocích ozdoben hranou trojůhelníku vybíhajícího z troubele. Díky excentrickému nasazení je tato hrana z každé strany jiná. Velmi dobře se drží v ruce, protože hrany krásně zapadnou do vnitřní strany kloubů na prstech. Dřevo je krásně žíhané, okaté a vůbec je to kus! Dýmka je oproti mojí „španělce“ trochu tmavší a její povrch více matový. Budou se tedy skvěle doplňovat!

Trojúhelníkovitý billiard
Pecina“ photo style!

Ve svých dýmkách topím pod kotlem různými Virginiemi.. Oblíbil jsem si hlavně dva tabáky s příměsí Perique. Ta vůně! Ale o tom zas jindy.

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *