Tuhle bentku jsem v podstatě zabavil tátovi — díky! — jde o značku Brillant Radix a je Československé výroby cca z let sedmdesátých.

Brillant Radix od táty

Původně to byla dýmka dost nevýrazného vzhledu, která se nudila na poličce a dlouho se nemohla sjet pořádnou dávkou Cavendishe. Zmatnělý rustik i náústek mne zkrátka nijak zvlášť neoslovovaly, abych jí častěji vytáhl na světlo natož mezi lidi. Naštěstí si ji vzal do parády pipekolog Dejmal, který jí řádně naleštil potrubí zevnitř i zvenku. Musím říct, že od té doby je to moje oblíbená dýmka, protože právě rustik neuvěřitelně prokoukl a náústek hází prasátka všude kolem.

Brillant Radix od táty

Brillant Radix od táty

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentáře

 1. Dýmky si opravdu dovedete vybrat. Ještě by mě zajímalo, jaké tabáky kouříte.

 2. Jak je možné, že jsem tenhle blog nenašel dřív? Kolega dýmkař a navíc fotograf s citem pro detaily celek i kontext. Tleskám!!!

 3. Platiridos: Děkuji :-) snažím se vybírat pečlivě. Kouřím nejčastěji Virginie obohacené o Perrique nebo Black Cavendish.

 4. Už jsem to tady trošku prošel a nestačím žasnout – není mnoho typů snímků se kterými byc souzněl a viceméně na ně hledím kriticky. Na Vašich podobný fenmén nepozoruji. Že by filozofie pohledu?
  Je zřejmé že ve Vašem případě se nejedná o absenci hodnot a to je primárně pozitivní včetně průmětu do focení.
  Virginie jsou známkou pokročilého dýmkaře co do náročnosti kouření včetně oné štiplavosti kterou dodá perique. Tady vytříbený vkus – Dante, Goethe a Nick- Carterovky :)

  Přidávám do oblíbených!

 5. AH: Jste velice laskav. až jsem se začervenal :-) Povšimněte si však doušky zcela v zápatí stránky — fotografie zde si až na výjimky nekladou umělecké ambice a jsou zde čistě pro potěchu oka či jistou dokumentaci života. Mám tu výhodu, že focení mne neživí, jen občas pořádám fotografické kurzy, a právě proto se tím mohu prostě a nezávisle bavit.

  Jsem moc rád, že jsem ve vašich oblíbených! Díky!

 6. To je chyba, že si je nečiní, neb je mají!

  Je spousta lidí, které focení živí a nemělo by zde je tomu naopak.

  Skrýt do snímku teplo rodinného krbu nejde každému ač se o to snaží.

  Nenuceně napsat příběh ve 3 fotkách – hodinky, tlapka s hodinkami, dvě tlapky s hodinkami a rodina – to není jen originální to je spontaneita a ta nevzejde z nutnosti.

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *