Před časem jsem měl to štěstí, že jsem si pořídil dýmku z první série nové značky Seawolf pipes, za kterou stojí zkušení dýmkaři pánové Čermák & Biftek. Malý prince mne zaujal, protože dýmek není nikdy dost a těch malých, které lze vykouřit „rychle“ za necelou hodinku, moc nemám. Prince mám dokonce jen jednoho od Dejmala, který mi ji vysochal k minulým Vánocům. A to už je dávno.

Prince zn. Seawolf

Prince Seawolf je štíhlá dýmka, jak se na tenhle aristokratický druh kuřáckého náčiní sluší a patří. Vzhledem k příznivé ceně a tedy i absenci stříbra a jiných vyfikundací, je velmi jednoduchá a ozdobena pouze tmavě mořeným pískováním. A hvězdou na náústku. Ozdoby, většinou tečky, známe od nejrůznějších značek jako je Savinelli, Dunhill a další, ale bílou hvězdu jsem ještě neviděl. Na rozdíl od jmenovaných značek má hvězdu umístěnu na boku náústku.

Logotyp značky je vypálen laserem na boku dýmky a je hluboký asi jeden milimetr. Trochu jsem se bál, že bude na drobné dýmce moc výrazný, ale není tomu tak. Nápis docela hezky splynul s neopískovaným místem na čepu.

Prince zn. Seawolf

Každá nová značka si musí zaběhnout výrobní procesy a tady bych viděl nedostatek, který zde jen upřímně zaznamenávám, protože vím, že změnu výrobního procesu již dýmkaři zapracovali. Projevil se totiž malý nedostatek v moření dýmky. Bohužel jsem měl po několika prvních kouření ruce zbarvené od mořidla, to naštěstí přešlo po cca desti zapáleních. Dnes žádný problém nepozoruji a rád z ní pokuřuji.

Výborně se z ní totiž kouří a už pokukuji po dalších dýmkách, které oba mistři nabízí. Díky za prince, pánové!

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *