Opravdu to netrvalo dlouho — tři týdny po mé dýmkové premiéře mám doma další krásný dýmkový úlovek – klasiku klasik – billiard rovný jako střela. Je od vousatého španěla Roberta Marcose Vierveijzera, který vyrábí dýmky pod značkou Markuź Pipes. Zespodu na troubeli i na pytlíku jímž je dýmka zaopatřena je vyraženo či vyšito velké písmeno „Ź“. Sice vůbec netuším, jak se to vyslovuje, ale písmeno je to sličného tvaru, jako sama dýmka. Je ozdobena pouze tenkým kroužkem z olivy. Jinak je celá nádherně medová, měkce a pravidelně žíhaná, nahoře zaoblená a dole okatá. Umně posazená do dřeva!

Španělský billiard

Proti mému buldogu je lehoučká jako pírko a komín má jen o krapítek větší. Zatím ji zakuřuji tabákem Dunhill De Luxe Navy Rolls, stihl jsem si ho už oblíbit pro jeho řez, jemnou chuť i vůni a vůli hořet — jako začátečník si to hodně považuji.

Španělský billiard

Z dýmky mám velkou radost. Už dlouho jsem totiž koukal po podobné dýmce jakou třímal mezi zuby ten „zpropadený jižan“ Jim Garrison (Kevin Costner) ve filmu JFK. A teď jsem se dočkal. Klasické, spíše rovné tvary dýmek budu vyhledávat i nadále. Vidím to na několik dalších bulldogů nebo billiardů a chystám se i na pát jemně zakřivených bentek. Bude s nimi jistě hezká zábava.

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *