Je to tady! Bránil jsem se tomu, co se dalo, ale zdá se, že je to silnější než já — pořídil jsem si dýmku, tabák a sirky. Prozatím trénuji především nošení dýmky, dále skus, škrtání sirkou, nádech a úsměv. Skutečné kouření je pro mne totiž zatím dosažitelné, jako bájná Atlantida. Na rozdíl od hledačů tohoto bájného světadílu si nemusím vystačit s Platónovou „Timaios a Kritias“, ale nasávám (kašlaje štiplavý kouř) informace ze všech možných zdrojů.

Buldog s ptačíma očima

Ptačí oči? Buldog?

Jasně, to je ta krásná dýmka na fotkách, je od českého fachmajstra Jana Kloučka, který stojí za značkou JanPipes. Vyrábí dýmky klasických tvarů, dokonale řemeslně zpracované, pokud mohu posoudit z těch několika kusů, které mne málem zruinovaly, když jsem je spatřil. Odnesl jsem si však jen jednu — krásně zbarvenou hladkou dýmku typu Buldog. Tento tradiční typ dýmky pochází z Čech a zrodil se někdy ve 20. letech minulého století, pokud jsem to dobře pochopil. Kresbu tvoří kombinace ptačích očí, na hlavičce je najdete nahoře i vespod, a plamenů se straight grain. Je dole baculatá, to já rád, jak krásně sedí v dlani!

Dýmku mi bylo výrazně nedoporučeno kouřit s filtrem, lze jej však použít, kotlík má nevelký (35 × 20 mm) a jako správný buldog je krátká 13 cm. Je to však kus dřeva, váží 68 gramů. Zatím ji nacpávám Petersonem Irish Oak, protože jej vychválil můj inspirátor a kamarád Martin Pecina na svém blogu Dýmkař, který mám načtený zezadu dopředu i zepředu dozadu.

Martin své dýmky krásně fotí a píše o nich se špetkou perverzní lásky čpící latakií, proto jsem styl fotek postavil trochu jinak než on, používaje nízkou clonu, abych zamaskoval fakt, že Martin své nádobíčko fotí ve fotostanu. A já na balkóně. Ale jednu „pecinovku“ jsem si přece jen střihl, je to ta úplně na konci. Díky, Martine, za rady!

Buldog s ptačíma očima

Jak to bude dál? Uvidíme, zahulíme!

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentáře

  1. Jako první dýmka to bude trochu oříšek. Je krátká, a tak to bude trochu hubo-palka. Ale těžko na cvičišti… a Martin P.  vás určitě provedl začátky.

  2. Ondro, děkuji za komentář. Ony jsou každé začátky těžké, takže jsem si ani nevšiml, že to s touhle dýmkou bylo těžší. Už mi to jde daleko lépe, pořídil jsem si další dýmku a už šilhám po třetí :-)

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *