Naskytla se mi příležitost pořídit si do své sbírky dýmek krásnou dýmku značky Stanwell, od které jsem zatím ve své sbírce neměl ani náústek. Natož dýmku! Nezaváhal jsem a už několik měsíců si z ní spokojeně dýmám.

Můj Stanwell číslo 182 je dýmka zdobená krásným hlubokým pískem, je opatřená náústkem tvaru quarter bent a filtrem, který sice nepoužívám, ale nijak mi jeho přítomnost při kouření nevadí. Dýmku jsem nepořídil novou, bude stará pravděpodobně několik desítek let. Je hezky opravená, náústek vyleštěný, komora vyčištěná, radost pohledět.

Pískovaný apple od Stanwella

Dýmka má tvar apple, případně by se snad dal považovat i za egg, a je to celkem velká dýmka, kterou plně nacpanou zabere vykouřit dobré dvě hodiny. Pěchuji tedy spíše lehce, tak do ⅔, abych se mi nemotala hlava, nevypil tolik piva a šel brzy spát. Je to jedna z nenáročných dýmek, která vám odpustí, že se jí nevěnujete při hovoru a dál si spokojeně hoří či lehce doutná. Byl bych si přál, aby takhle šikovně a nenáročně vyrobené byly všechny dýmky.

Pískovaný apple od Stanwella

Stanwell, jakkoliv zní jméno značky anglicky, je značka současného největšího dánského výrobce dýmek. Historie značky sahá až do roku 1942, kdy zakladatel, pan Poul Nielsen vytvořil první kolekci dýmek a založil anglicky znějící značku, protože tenkrát se anglické dýmky dobře prodávaly — tomu se říká prozíravý branding! Za znak si zvolil výrazné písmeno „S“ s královskou korunkou, které od té doby zdobí každou vyrobenou dýmku. Pan Nielsen měl evidentně čuch na lidi, protože firmou prošlo mnoho talentovaných autorů dýmek, včetně věhlasného Sixtena Ivarssona. Jeho dýmka mi pohříchu ve sbírce stále chybí a budu to muset co nevidět napravit!

Pískovaný apple od Stanwella

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *