Nedávno jsem si pořídil pořádný komín a tím jsem zmnožil počet svých větších dýmek, i proto jsem začal pokukovat po útlejších tvarech a velikostech. I když trochu tlačí do prstů. Do oka mi padla krásná a jemně prohnutá slečna Zulu.

Elegantní Zulu

Dýmky Zulu tvarově patří někam mezi Dubliny a Billiardy. Mají svůj nezaměnitelný tvar proto, že jsou pravděpodobně odvozeny od dýmek z rohů jaké vyráběli jihoameričtí indiáni. Označují se také jako Woodstock nebo Yachtsman.

Moje baletka Zulu je poměrně malá dýmka s hlavičkou zvědavě nakloněnou kupředu a elegantně prohnutým krčkem a náústkem, které společně tvoří krásný oblouček. Ostatně náústek mne opravdu potěšil, je z červenohnědého cumberlandu a moc dobře se drží mezi zuby, není totiž tvrdý, jemně pruží, je krásně barevný a ladí s dýmkou. Díky nízké hmotnosti se dobře kouří mezi zuby — prsty se tedy mohou v klidu věnovat klávesnici notebooku nebo jiné bohulibé činnosti. Díky válcovité stopce se dýmka dobře drží. Jde o 90% free hand. Což znamená, že jen čep na náustku byl dělán na soustruhu. Zbytek byl dělán v ruce a to se týká hlavně vrtání.

Vidíte, měl bych vám prozradit, že autorem dýmky jsou hned dva pánové — český pipemaster Adam Schorcht a slovenský machr Adam Kando. Díky, kluci!

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *