Stylový dýmkový přírůstek z bambusu od dýmkařského mistra RX pipes, který před několika měsíci obohatil mou sbírku dýmek, si musel chvíli počkat na vyfocení a publikaci na blogu. Ale vyplatilo se, protože fotografií je zde nakonec víc než u jiných dýmek. A já jsem na nich taky!

Bambusový billiard

Dýmku s bambusovým krčkem už jednu mám a shodou okolností je opět od Radka RX pipes, ale protože je to tak velký kus bambusu, tak s ním nechodím nikam na špacír a dýmám z ní jen doma na balkóně. Nová dýmka — Radek ji překřtil na starého bambusáka — je o dost jiný případ.

Bambusový billiard

Mistr dýmkař totiž za materiál zvolil pořádně starý old briar a aby dosáhl celkového dojmu vyššího stáří dýmky, tak bambus prošel tajným zestařovacím procesem. Ten se prý skládá z jemného pískování, moření a buhví čeho ještě. Výsledkem je elegantní billiard s nerovnoměrnou kresbou, jeho jedna strana je plná ptačích ok, ozdobený staře vypadajícím bambusovým čepem a akrylovým náústkem. Mezi hlavičkou dýmky, bambusem a akrylovým náústkem najdete dva tenké polyesterové kroužky. Z konstrukčních důvodů není dýmka rozebiratelná, jedná se o tzv. Falcon konstrukci kde náústek a hlavičku dýmky spojuje kovová trubička, kterou putuje kouř.

Bambusový billiard

Z dýmky mám velkou radost, protože svým designem a patinou je velice staromódního vzhledu. Když už jsme u toho vzhledu a stylu… Vezmeme-li do úvahy, že tak důstojnou zálibu, jakou kouření dýmky jistě je, vykonává dýmkař mnohdy ve slipech na balkóně, tohle poznání jsem získal ze sledování několika skupin na Facebooku, raději se tam nedívejte, je každá snaha připomínající, že dýmkaření je záliba džentlmenů, vítána.

Bambusový billiard

„Styl je způsob, jak říct, kdo jste, aniž byste museli mluvit.“ — Rachel Zoe

Bambusový billiard

Apeluji na kolegy dýmkaře, aby mysleli na to, že oblečení je nejdůležitější část prezentace sebe sama směrem k veřejnosti, rodině i přátelům. když si na sebe oblékneme outdoorové kalhoty a bundu, tak by to mělo znamenat, že jdeme do lesa, štípat dříví nebo do jinak špinavé činnosti. Jdeme-li do práce, že jste traktorista není výmluva, měli bychom tomu přizpůsobit své oblečení a zvolit oblečení vhodnější. Ne snad rovnou sako, klobouk, baloňák, jako to mám na fotografiích já, ale třeba jen vhodnou košili, svetr a bundu, to je kombinace co udělá z každého zálesáka člověka.

Bambusový billiard

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

One comment on “Bambusový billiard

  1. Ano ano nelze než souhlasit… Nosím sice boxerky, ale zpětně si uvědomuji, že zejména v letních měsících v košili a takto spoře oděn, oddávám se dýmkám rovněž. Nesvědčí to, pravda, dobrému jménu dýmkaření a za určitých okolností to může vrhat i nevhodné světlo, nicméně kupř. Styl Rock And Rool And Pipes by snad s vhodnou dýmkou mohl být společensky tolerovatelný i když s výhradami. Zde prezentovaný styl připomínající objevitelské časy cestovatelů minulého století a současně londýnských dandyů ev. elegantní styl kavárenských světáků či prvorepublikových módních trendů připomínajících styl oděvů z Rychlých šípů dnes opět prudce v kursu zobrazených nejen technicky ale i kompozičně vyváženě, je prostě cool.
    K dýmce snad jen – pěkný kousek s nadčasovým designem.

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *