Asi všichni vědí, že Holandsko leží v Nizozemí a je to krásná, rovná a kanály protkaná země plná tolerantních obyvatel. A lodí!

Střed Holandska 2010

Jsou to čtyři roky, co jsem objevil web Holandsko na lodi a seznámil se s jeho majitelem, Daniëlem Hagenem, který mě vzal na třídenní kurz pilotování lodi. Měsíc na to, jaro 2010, jsme vyrazili s kamarády na naši první týdenní okružní plavbu středem Holandska. Na několik fotografií z této historické plavby se můžete podívat na mém fotografickém webu nebo zde na Výcvakovně pod štítkem Holandsko.

Frísko 2013

Situace se opakovala na jaře 2013, kdy jsme vyrazili více na sever Nizozemí, do Fríska. S odstupem času si myslím, že je to nejhezčí, nejklidnější oblast Nizozemí. I z Fríska mohu nabídnout několik fotografií na fotografickém webu.

Střed Holandska 2014

Prozatím poslední trasa byla letošní cesta na konci srpna, kdy jsme s Romanem, LindouMartinou, vyrazili opět na plavbu středem Holandska. Chtěli jsme nové posádce ukázat zajímavá města a podívat se tam, kam jsme v roce 2010 nestihli zajet nebo se déle zdržet. Na svém fotografickém webu zatím žádné fotografie nemám, ale přivezl jsem jich asi 1000. Cca 400 jsem upravil pro nás na památku a 30 jich můžete vidět pod tímto článkem. (Nejhezčí fotografie si zatím schovávám a postupně se dostanu k jejich publikaci.)

Tímto článkem začínám vlastně tak nějak od konce. Rozhodl jsem se totiž napsat pár článků (s fotografiemi) o zkušenostech s cestováním na lodi.

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *