Na Vánoce jsme vyrazili s Martinou a prtětem Jiřím na výlet na Skalku. To je vám moc krásný a opravený areál uprostřed lesů nedaleko Mníšku pod Brdy. Poutní místo.

Vánoční výlet na Skalku

Skalka je 553 metrů vysoký ostroh v Brdské vrchovině a zároveň poutní místo, kde leží unikátní krajinný a architektonický prvek barokního areálu Skalka s barokním kostelíkem sv. Máří Magdaleny, klášterem, rekolekčním domem (poustevnou/modlitebnou) a křížovou cestou (14 zastavení). — praví Wikipedia.

Vánoční výlet na Skalku

Výlet s kočárem do lesa jsme absolvovali poprvé, ale zdá se, že to nebude zase takový problém. Dnes už máme dokonce kočárek s nafukovacími koly, který by to zvládl lépe než ten původní. Od parkoviště je to k areálu nějaké dva kilometry po asfaltce, kus jsme samozřejmě dali i lesní cestou, aby si malej zvykal.

Vánoční výlet na Skalku

Celé odpoledne jsem testoval nový foťák, střídavě s Martinou tlačil kočárek a kochal se jarním počasím, které panovalo na den Narození páně.

Vánoční výlet na Skalku

Na Skalce je skvělé i to, že zde najdete v létě i v zimě otevřené občerstvení se svařákem a grogem. A zapálený oheň, ke kterému si ve stánku pořídíte buřta i zapůjčíte klacek k opékání.

Vyražte tam na výlet!

Vánoční výlet na Skalku

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentáře

  1. Krásné za mě nejlepší ta fotka s kočárkem kde hraniční kámen tříští pozornost soustředěnou na cestu lemovanou stromy jakoby říkal : “ dítě je milník “ na cestě dospělosti…. Dál to bude jinak….
    Jestli tohle je záměr fotografa, pak je to ženijální jak by řekl Král Jelimán :)

  2. Většinou přistupuji ke kompozici víc pragmaticky — „aby se to tam vešlo co nejlíp“ — ale rozhodně nemohu potvrdit, že to nebyl záměr :-)

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *