Už od března Martina (spolu)pořádá Pravý bleší trh, který se koná každou sobotu na Náplavce, viz minulý článek, nebo jako dnes na Tylově náměstí. Ze sobotního blešáku se stal takový hezký rituál – Martina ráno vstane a jde na trh, já dorazím v poledne a dáme si oběd. Pohoda. Ale je zde takový menší problém… Nějak se nám doma hromadí věci. Vypadá to, že za chvíli si můžeme otevřít takový vlastní malý bleší trh. To, co vidíte na dvou přiložených fotografiích je pouze dnešní úlovek. Pravda, ne vždy je toho tolik, ale s prázdnou jsme ještě nedorazili nikdy.

Bleší trh na Tyláku

Jen tak namátkou, za celou dobu jsme tam ulovili: 2× fotografické knihy Viléma Heckela, 1× Karel Plicka, 3× Jules Verne, Bílou velrybu. Asi šest kabelek. Jeden zavírací nůž, jako měl děda. Dřevěný metr, Martině na šití a knoflíky. Více jak 30 gramofonových desek. Boty. Patery šaty a korále, náušnice, náramky, prstýnek, sluneční brýle. Dámské sako a dvě twídová saka (Harris tweed) a košile pro mě. Analogový fotoaparát a stativ. Nepočítaně triček. Několik sukní. Krasohled. A další veteš.

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentáře

  1. No nevím na to není recept. Pomazlit a poslat dal? Ale když jsou ty věcičky tak pěkné, kvalitní a určitě někdy je budu potřebovat – na každém blešáku se tím utěšuji. A pak je dobrý lék stěhování :-)

  2. Rozhodně nekupujeme věci které se nám sice líbí, ale přitom nevíme, co s nimi :-) Žádné bydlení není nafukovací.

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *