Už delší dobu jsem přemýšlel, že bych si pořídil malý šikovný foťák, který mohu dát do tašky a nosit všude s sebou. Jeho fotky budou mít slušnou výslednou kvalitu, foťák bude dobře vypadat a Martina s ním bude občas ráda fotit – i když je jinak analogová.

A protože se nic neděje náhodou, Petr Pazour napsal nedávno krásnou recenzi na Fuji X100S a bylo to v háji… Nebyl jsem ale jistý, že budu s takovým fotoaparátem fotit často, proto jsem si po chvíli pátrání pořídil starší model Fuji X100 z druhé ruky. No, a?! Jsem nadšený, stejně jako Petr! Přitom mám starší model s pomalejším autofokusem a o 4 Mpx menším rozlišením. Moc se mi na malé Fujince, jak jí říká Petr, líbí její starší design, mohu ji nosit ke svým motýlkovým outfitům do práce, velikost, pohodlně se mi vejde do tašky, a především kvalita fotografií s vyšším ISO.

Fotografie jsem vyfotil na výletě na kolech, při procházce Prahou, jejímž cílem byl bar, a během fotokurzu ve Voděradských bučinách. Všechny fotografie jsou focené z ruky a některé s polarizačním filtrem.

Jirka Ch

Bavím se focením a učím to ostatní. Podnikám změny, nosím motýlky a klasickou pánskou módu. Rukulíbám. Tenhle blog mně baví. Fotit!

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *