Ačkoli toto není příspěvek odhalující novou dýmku v mé sbírce, tak s dýmkami v mnohém souvisí, ale popořádku. Přestože na bradě nosím pěstěný polovous, je třeba jisté partie mužného těla porostu zbavovat. Samozřejmě myslím líce a krk, vy sprosťáci! Je totiž třeba udržovat linii vousů zarovnanou a krk vkusně zaholen. Jedině tak odlišíte džentlmena od digitálního nomáda, který se vrátil z objevné cesty po světě. Dříve se těmto podivínům říkalo — považte — zálesák!
Já jsem k tomuto účelu používal jednorázové holicí strojky a jiné Giletty, ale co je na tom za klasiku, že? Proto jsem už delší dobu pokukoval po klasickém holicím strojku, tzv. bagru, které má v nabídce pan Králíček ve své pánské prodejně. Když tu mne zaujaly holicí strojky zvukomalebně znějící značky Mühle jejichž několik typů je vyráběno z tzv. briaru, tedy kořene vřesovce, ze kterého se vyrábějí dýmky. Hle — oslí můstek je vyjeven — tomu jsem přec nemohl odolati! I styl fotografií, jak jste si jistě ráčili povšimnouti, jsem přizpůsobil svým dýmkovým příspěvkům.
Je to krásný moderně–historický nástroj s minimem funkcí a maximem designu, který si svou elegancí i funkčností nezadá s krumpáčem či lupičovým páčidlem. Briarovému dřevu to v kombinaci s chromem neskutečně sluší a díky tomu se těším na dýmku už od ranního holení.
Po dvou týdnech testování už vím, že jsem správně zvolil nepříliš ostré žiletky téže mlynářské značky a olej na holení od Apothecary87. Olej totiž na rozdíl od mýdla či pěny umožňuje naprostou orientaci v situaci na tváři, protože nic nezakrývá. Nestane se vám tedy nehoda, kvůli které budete mít zcela nestylově podholenu linii vousů, nebo jiný společenský trapas!