Články se štítkem ‘Fuji X100’


Prodávám Fuji X100 — prodáno

V mém fotografickém životě nastal důležitý milník — prodal jsem kompletní výbavu s fullframe zrcadlovkou Canon, pět objektivů, stativ i veškeré příslušenství a pořídil si Fuji X-T20. Tolik jsem se totiž zamiloval do kompaktnosti fotoaparátů Fuji řady X a to vše díky mojí milované Fuji X100, které se odvděčuji tím, že ji prodám do dobrých rukou…


Lipno začátkem podzimu

Vyrazit na dva dny mimo Prahu a vypnout, to se mi už dlouho nepodařilo, ale podzimní teambuilding Seznamácké reklamní části pilíře E-commerce byla dobrá příležitost. Přehrada a stezka v korunách stromů se skluzavkou za špatného počasí sváděly k minimalistickým fotografiím v černobílém provedení.


Pod Dlouhými stráněmi

Před čtrnácti dny jsem oslavil svůj návrat po roce a půl na volné noze do Seznamu teambuildingem reklamní části pilíře E-commerce pod elektrárnou Dlouhé stráně. Strávili jsme skoro v sedmdesáti lidech dva dny výlety, popíjením piva, debatami o práci i životě, čtyřhodinovou prohlídkou elektrárny a horní nádrže i 17 km sjezdem na koloběžkách. Jestli na něco nezapomenu, tak na ty dva strýce, co nás v podzemní elektrárně provázeli, jejich zasvěcený výklad i odpovědi na naše otázky. Však oba na elektrárně pracovali mnoho let během jejího budování i provozu. Prostě skvělých několik dní s kolegy — díky všem!

A já jsem mohl po čase vyvětrat svoji Fuji X100 a jako vždy jsem se divil, jak dobře tenhle foťák fotí.


10 minut na nádraží

Nedávno jsem vyrazil vlakem na výlet za rodiči a uvědomil jsem si, jak mi poslední rok focení chybělo. Nefotil jsem zdaleka tak často, protože jsem začal podnikat na volné noze a trochu jsem se obával, že ode mne budou klienti chtít spíše fotky než strategické změny podnikání.


Otevřené sklepy — sv. Martin na Hustopečsku

O tomto víkendu se konal další Festival otevřených sklepů — tentokrát v okolí Hustopečí, Rakvic a Zaječí. Byla zima jak v morně. Vítr hvízdal po strništích i prázdných vinicích, proto se návštěvníci i vinaři setkávali pouze v teple vinných sklepů. Organizátorům jsem zaslal přes 120 fotografií, ale svůj výběr zde na blogu jsem podřídil onomu temnému podzemí.


Otevřené sklepy na Strážnicku

Je to neuvěřitelné, ale první Festival otevřených sklepů, který jsem navštívil a fotil pro pořadatele se konal 17. dubna 2010. Od té doby jsem ho ani jednou nevynechal. Je proto jasné, že jsem musel vyrazit i na ten, který se konal letos 23. a 24 dubna na Strážnicku.


Velikonoční výlet do Českého ráje

O velikonocích jsme s Martinou na dva dny vypadli z Prahy, bylo to třeba, protože od ledna, kdy jsem začal podnikat na volné noze, jsme v podstatě nikde nebyli. A Martina na tom není o moc lépe :-)

V telefonu letecký režim a v ruce Fuji X100, prošli jsme Český ráj, našli skvělý penzion a užili si první slunečné jarní dny. Na fotografiích tak najdete Zámek Hrubou Skálu a jeho okolí, hrad Valdštejn, okolní pískovcové skály i různá zákoutí. A krásný dům čp. 1294 v Turnově z roku 1923, postavený v duchu modernismu se znaky kubismu a doznívající secese s prvky Art deco – nádhera!

Musíme zase vyrazit na výlet. 


Vánoční klobouky

Na Facebooku tyhle fotky sklidily velký ohlas, proto bych je rád měl i zde.

„Dnes jsme při procházce Prahou potkali prodejnu Tonak a neodolali jsme! Takové dodatečné Vánoce!“ Prohlásila Martina.

Od té doby jsem klobouk nesundal z hlavy, protože do zimní chumelenice je daleko lepší než čepice se štítkem. Už mám vyhlídnutých i několik dalších klobouků. A Martina jabysmet!


Vánoce 2015 ve fotografii

Loňské Vánoce byly druhé společné s mojí drahou Martinou ♥ a protože jsem se snažil nosit s sebou svoji milou, malou, Fuji X100, tak se mi podařilo nasbírat několik fotografií, které jsou hodny publikace. Vánoce byly dokonalé, tedy až na moji několikadenní rýmičku. Vzpomínám na Štědrý den, kdy se mi povedlo strefit velikost šatů i jejich typ a vzhled, dvě Pražmy, pečení a ujídání cukroví, vánoční procházky, 12 letý rum (na rozloučenou) od kolegů z práce, svařáky a bůčky. Rodiče, přátelé…

Takhle vypadá štěstí – děkuju všem, co byli se mnou.


Ponurý zámek Milotice

Během podzimního Festivalu otevřených sklepů jsme navštívili i zámek Milotice, který je skutečnou perlou Moravy. Vznešené barokní sídlo jehož současná podoba je výsledkem stavebních úprav prováděných v první polovině 18. století. Zámecká zahrada vybudovaná podle nejlepších francouzských zvyklostí byla svěřena zahradnímu architektovi Antonu Zinnerovi. Bažantnice založená v první polovině 18. století na hvězdici střelných alejí, k nimž roku 1766 nechal František Ludvík Serényi vybudovat střelecký pavilon. Milotická oranžérie představuje nejstarší a nejzachovalejší stavbu tohoto typu na Moravě.

Je toho opravdu mnoho k vidění, ale když hnusně/hustě prší, je to i pro Fuji X100 těžká úloha k focení – budu sem muset znovu :-)